Únor 2013

Dogdancing

22. února 2013 v 17:56 | Áďa |  Sporty

Spočívá v tom, že pes pod vedením psovoda provede sérii cviků v rytmu hudby. Tento sport pochází z Anglie, kde vznikl z klasické poslušnosti, do které byly postupně přidávany různé cviky dnešního Freestyle.
V současné době jsou v ČR 2 dogdancingové kluby - Klub Tance se Psem ČR a Dogdancing Club Czech Republic. Klub Tance se Psem se liší například tím, že v sestavách jsou povinné cviky a nedělí se na tzv. divize. DDCCZ se dělí do čtyř divizí a v obyčejných soutěžích nejsou povinné prvky, ty jsou jen v tzv. postupových zkouškách.

Divize:
A - Musical Dressage - spočívá v plynulém pohybu psa přesně do rytmu hudby. Jsou zde poměrně složité cviky, pes musí být elegantní a ladný, to samé platí o psovodovi.
B - Heelwork to Music - neboli práce u nohy na hudbu. Většina prvků předvedených v této divizi musí být provedena u nohy psovoda. Tato divize také vznikla jako první, z obedience.
C - Freestyle - divácky nejoblíbenější divize. Vystoupení by mělo tvořit nějaký příběh či být postaveno na nějakém motivu.
D - Tanec se psem - náročná divize, kde musí psovod tančit a přitom ovládat psa. Do této divize je potřeba spolehlivé a vyrovnané zvíře.

Bernský salašnický pes

21. února 2013 v 9:04 | Áďa |  Plemena
Klasifikace:
Skupina: Pinčové a knírači, molossoidní a švýcarští salašničtí psi
Sekce: švýcarští salašničtí psi

Informace o plemeni:
Zkratka: BSP
Název: Berner Sennenhund; angl.: Bernese Mountain Dog
Výška: Pes 64 až 70 cm, ideal je 66 až 68 cm, fena 58 až 66 cm, ideal je 60 až 63 cm.
Hmotnost: cca 45 kg
Zbarvení: vždy černé s rezavým nádechem (na šíji, nad očima, tlapách a hrudi) s bílými znaky
Povaha: Velice nádherný a chytrý pes, s charakterem budoucího dříče. Povaha odpovídá ušlechtilému zevnějšku, je tichá, klidná, jemná, k pánovi a jeho rodině velmi přátelská a oddaná, k cizím spíše uzavřená. Veškerá výchova musí probíhat bez sebemenšího náznaku hrubosti, jinak se pes stává plachým. Někdy je chován i jako příjemný společník. Na celém světě získal popularitu jako nádherný výstavní i domácí pes, oddaný přítel a miláček rodiny. Dobře se snáší s dalšími domácími zvířaty. Klidný, dobromyslný a vlídný pes. Je sebejistý, nebojácný, přátelský ke všemu živému. Přesto z něj lze vychovat i dobrého hlídače.
Péče: Měl by být celoročně ubytován venku, neboť potřebuje dostatek prostoru. Jeho výchova není náročná. Srst vyžaduje pravidelnou, i když časově ne příliš náročnou péči.


Německý ovčák

14. února 2013 v 8:48 | Áďa |  Plemena
Klasifikace:
Skupina: Ovčácká, pastevecká a honácká plemena
Sekce: Ovčáci

Informace o plemeni:
Zkratka: DS
Název: něm.: Deutscher Schaferhund; angl. German Shepherd Dog
Výška: Pes 61 až 66 cm, průměr je 62,5 cm, fena 56 až 61 cm, průměr je 57,5 cm.
Hmotnost: Pes 30 až 40 kg, feny 22 až 30 kg.
Zbarvení: jasné: pásově šedý, pásově rezavý, černé s pálením, vlčí-šedá, celo-černá s nádechem, černé.
Povaha: Německý ovčák je známý svojí inteligencí, talentem k libovolnému výcviku, oddaností k chovateli, vytrvalostí i výjimečnou oblíbeností. Temperamentní, přitom snadno ovladatelný pes, vyrovnaný a odvážný. Nenáročný a přizpůsobivý. Velmi oddaný svému pánovi i jeho rodině, snášenlivý k dětem i k domácím zvířatům.
Chovatel musí mít neustále na paměti, že Německý ovčák vyžaduje nejen pevnou ruku a dobrý výcvik, ale také neustálý dostatek pohybových, zátěžových aktivit. Bez práce a aktivity se tento pes stává zlým a nezvladatelným.
Péče: Chovatel musí mít neustále na zřeteli, že německý ovčák vyžaduje výcvik a dostatek volného prostoru k realizování svých pohybových aktivit.
Poznámka: Pro německé ovčáky je charakteristické onemocnění zvané jako "Skrytá dysplázie kyčelního kloubu", proto buďte velice obezřetní již při výběru štěněte, aby toto onemocnění od rodičů toto nepodědilo.