Březen 2013

Anglický kokršpaněl

22. března 2013 v 15:39 | Áďa |  Plemena
Klasifikace:
Skupina: Retrívři, slídiči a vodní psi
Sekce: Slídiči

Informace o plemeni:
Zkratka: AC
Název: angl.: English Cocker Spaniel
Výška: Pes 39 až 41 cm, fena 38 až 39 cm
Hmotnost: 12,5 až 14,5 kg
Zbarvení: černá, hnědá, zlatá
Povaha: Laskavý, chytrý a něžný pes, s veselým a přátelským charakterem. Je přitažlivý, miluje děti, je to všeobecný miláček celé rodiny. Jeho jedinou špatnou vlastností je tvrdohlavost.
Využití: Dříve lovecký pes specializovaný na lov sluky lesní, dnes spolešník a lovecký pes.
Péče: Srst potřebuje každodenní a důkladnou péči, rozčesávání kartáčem i hřebenem.Výcvik

14. března 2013 v 8:47 | Áďa |  Videa
Základní výcvik psa.

Péče o oči

8. března 2013 v 16:03 | Áďa |  Péče
Tvorba tzv. ospalků, které se tvoří každé ráno, není problémová. Suché útvary lehce sundáte např. pomocí kosmetického tampónku. Je lepší je odstranit, jinak se hromadí v srsti, zalepují koutky očí a mohou se podílet na vzniku potíží. Na péči o okolí očí existují přípravky, které čistí i desinfikují. Některé jsou i na bázi bylinek a mohu je jen doporučit.
Dbejte, aby do očí nezasahovaly přerůstající chlupy a nedráždily je. Je dobré je ostříhat (pozor, aby ostré ostříhané konce naopak nedráždily oko) nebo dát do gumičky případně jinak upravit. Některá plemena trpí tzv. entropiem, což je stav, kdy dochází k vtočení víčka v takovém rozsahu, že se srst dostává do kontaktu s rohovkou, kterou poškozuje nebo naopak ektropiem, zde se naopak jedná se o "vychlípení" víčka, které může vést k zánětu spojivek a rohovky spojené s výrazným výtokem. Oba stavy je nutno řešit operativně.
Pokud přijdete z prašného prostředí, můžete oči vypláchnout borovou vodou. Jiné preparáty, např. s obsahem antibiotik (Ophtalmo fraymykoin) doporučuji do očí podávat až po poradě s odborníkem. Pokud se objeví nažloutlý výtok, otok, zarudnutí, svědění, krusty nebo jiný problém, např. zákal nebo poranění oka, určitě vyhledejte veterináře, u komplikovaných případů je lépe navštívit specialistu, oftalmologa.
Pokud jsou pejskovi předepsány kapky s antibiotiky, je nezbytně nutné doléčit zánět a podávat lék tak dlouho, jak vám veterinář doporučí, i když příznaky zmizí. Jinak by vznikla rezistence a příště by již psovi tento přípravek nepomohl.


Anketa - vaše oblíbené psí plemeno

7. března 2013 v 9:00 | Áďa |  Ankety
Zúčastněte se mojí ankety!