Dogfrisbee

10. května 2013 v 9:22 | Áďa |  Sporty
Základní informace o dogfrisbee
Dogfrisbee se poprvé objevilo v USA v 70. letech minulého století. Do Evropy se však dostalo mnohem později a do České republiky proniklo vlastně až v roce 2006, kdy pár nadšenců v čele s Jakubem Štýbrem založilo DiscDog klub České republiky. Od té doby stále přibývá lidí, kteří pochopili, jak se dá krásně užít čas se svým čtyřnohým miláčkem. Dogfrisbee je další skvělou aktivitou, kdy se prohlubuje vztah mezi pánem a psem. Je to týmová hra a hlavně naprosto úžasná zábava.

Hlavní zásady tréninku
Dogfrisbee je založeno na kořistnickém pudu, přetahování a radosti z aportování. Je potřeba si uvědomit, že se jedná o fyzicky náročný sport a vždy je třeba dávat na první místo zdraví psa! Před každou hrou je nutné psa řádně rozcvičit. Ideální je zvládnout základní hod bez psa a až poté házet psovi. Špatně provedené hody značně zvyšují možnost poranění vašeho psa (nejisté dopady, dopad z velké výšky jen na zadní nohy apod.) Do nácviku náročnějších prvků (odrazy od těla, přemety apod.) se pouštějte jen ve spolupráci se zkušeným výcvikářem. Vždy používejte pouze disky určené pro psy. Zabráníte tím zbytečnému poranění psa. Pro SBT jsou vhodnější disky z kategorie odolných.

Závodní disciplíny
Dogfrisbee je celosvětově velmi rozšířený psí sport a koná se v něm mistrovství Evropy i světa. V ČR je dogfrisbee na velmi vysoké úrovni. Máme zde mistry Evropy a v roce 2011 také historicky prvního mistra světa.
Během roku u nás probíhá mnoho závodů s mezinárodní účastí. Výsledky jsou započítávány do DOG CHOW Discdog cupu a do SuperZOO ligy dogfrisbee (různé modely bodování a různý důraz na freestyle a distanční disciplíny).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama