Opravdu jste připraveni na nového člena rodiny?

25. května 2013 v 12:00 | Áďa |  Péče
Rozhodli jste si pořídit pejska. Jste na něho ale opravdu připravení?
Musíte si uvědomit že vlastnit pejska je velká zodpovědnost. Pes bude v rodině třeba i déle než 10 let, takže to je velký závazek na hodně dlouho. Není jenom to jenom zábava.
Musíte ho krmit, starat se o jeho zdraví a čistotu (tj. navštěvovat pravidelně veterináře na očkování a prohlídky, čistit uši, oči, kartáčovat, umývat...). Dále každý pes potřebuje pohyb. Takže si na něho budete muset nějaký ten čas najít a jít s ním ven, nebo když máte zahradu tak třeba aportovat. Pokud nechcete aby váš pes nebyl vyloženě nějaký "buran", tak musíte vložit čas i na jeho výchovu. Je hezké když jdete na procházku a pes jde s vámi a neškrtí se na našponovaným vodítku. Potom z procházky nemáte nic vy, ani pes.
Je potřeba si také uvědomit že poleze "trošičku" do pěněz. Očkování, jídlo, různý misky, hračky,.. to všechno něco stojí.

Další důležitá věc je co se psem o prázdninách? Většina rodin jezdí o prázdninách s dětmi na dovolenou. Doma ho samotného nechat nemůžete. Jsou dvě možnosti - buď hodná babička, která vám pejska pohlídá (to je potom ale pejsek smutný že jste pryč a stýská se mu), nebo ho vzít sebou. Ne všechny dovolený jsou ale stvořený pro psa. A vy to s ním také nebudete mít lehké - hlídat ho 24 hodin deně.
Je potřeba se vyvarovat koupi psa jako "dárku". Takový psi končí často v útulcích.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama